“Zulme Lanet Kudüs’e Destek” mitingi sona erdi

0
474
views

– Filistin halkına destek amacıyla Yenikapı Miting Alanı’nda düzenlenen miting, sona erdi.
– Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, TBMM Başkanı Kahraman, Başbakan Yıldırım, Filistin Başbakanı El-Hamdallah, MHP Genel Başkanı Bahçeli, BBP Genel Başkanı Destici’nin de halka hitap ettiği mitinge, on binlerce kişi katıldı.

İSTANBUL (AA) – Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı öncülüğünde Filistin halkına destek amacıyla Yenikapı Etkinlik Alanı’nda düzenlenen, “Zulme Lanet Kudüs’e Destek” mitingi sona erdi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım, Filistin Başbakanı Rami El-Hamdallah, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin de halka hitap ettiği mitinge, on binlerce kişi katıldı.
Hazırlıkları günler öncesinden başlayan miting için katılımcılar öğle saatlerinden itibaren alana gelirken, çok sayıda yerli ve yabancı basın mensubu da etkinliği takip etti.
Protokol konuşmaları öncesi Maher Zain, Ömer Karaoğlu ve Eşref Ziya sevilen ezgilerini seslendirirken, Dursun Ali Erzincanlı “Kudüs” temalı şiirler okudu.
Mitinge ayrıca İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Olağanüstü Zirvesi için İstanbul’da bulunan yabancı konuklar da katıldı.
Ramazan ayı ve sıcak havaya rağmen mitinge gelen vatandaşların alana girişleri Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasına kadar devam etti.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın duasıyla miting sona erdi.
Öte yandan, mitinge katılan vatandaşlar için Yenikapı’daki Avrasya Gösteri Merkezi etrafında 100 bin kişilik iftar sofrası kuruldu.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here